Jak lze venku chránit mikrofon?

Jak lze venku chránit mikrofon?

Venkovní sada pro měřicí mikrofony

Měření a monitorování hluku ve venkovním prostředí má svá úskalí a jedním z nich může být nepřízeň počasí, které se nedá vyloučit a předjímat, zejména u měření trvajících hodiny, dny či týdny. Zničení mikrofonu padající rosou či nenadálým deštěm může celou akci pořádně prodražit a opakování takových měření pak může být problém také z časových i technických důvodů. V neposlední řadě nám také správně usazené ptactvo na měřicím mikrofonu (často se zanecháním nevábně vyhlížejícího razítka) dokáže znehodnotit získaná naměřená data.

K maximálnímu zamezení těchto nehod lze použít jednak speciální mikrofony Brüel & Kjaer určené pro krátkodobé i dlouhodobé instalace ve venkovním prostředí nebo venkovní sadu Brüel & Kjaer určenou pro běžné mikrofony. Podíváme se nyní blíže na druhý způsob, tedy mikrofonní sadu pro venkovní měření.

Pokud jste již vlastníkem mikrofonu Brüel & Kjaer pořízeného např. se zvukoměrem, lze použít tzv. venkovní sadu společně s Vaším mikrofonem, která umožní měření ve venkovních podmínkách s minimalizací rizika poškození mikrofonu vnějšími vlivy. Venkovní sada Brüel & Kjaer (označení UA-1404) pro mikrofon zajistí:

  • Ochranu před větrem a redukci vlivu větru na naměřená data (cca 15 dB do rychlosti větru 120 km/h)
  • Ochranu před deštěm a vlhkostí
  • Chemickou odolnost – vše je vyrobeno z nerezové oceli
  • Mechanickou ochranu – díky třem ocelovým prutům proti poškození ptáky apod.
  • Díky celkové konstrukci dlouhodobou mechanickou stabilitu s možností výměny jednotlivých dílů a snadnou kalibraci použitého mikrofonu

Více informací o venkovní mikrofonní sadě najdete zde.

 

SVMTech s.r.o., Spisová značka C 240418 vedená u Městského soudu v Praze.

Ochrana osobních údajů

© Všechna práva vyhrazena

11 Studio | Tvorba stránek | Grafika

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace

Přejeme šťastné a klidné Vánoce a celý vánoční čas a v roce 2021 hlavně hodně zdraví a dobré nálady.