Úvodní strana » Blog » Jak lze venku chránit mikrofon?

Jak lze venku chránit mikrofon?

Měření a monitorování hluku ve venkovním prostředí má svá úskalí a jedním z nich může být nepřízeň počasí, které se nedá vyloučit a předjímat, zejména u měření trvajících hodiny, dny či týdny. Zničení mikrofonu padající rosou či nenadálým deštěm může celou akci pořádně prodražit a opakování takových měření pak může být problém také z časových i technických důvodů. V neposlední řadě nám také správně usazené ptactvo na měřicím mikrofonu (často se zanecháním nevábně vyhlížejícího razítka) dokáže znehodnotit získaná naměřená data.

Venkovní sada pro měřicí mikrofony

K maximálnímu zamezení těchto nehod lze použít jednak speciální mikrofony Brüel & Kjaer určené pro krátkodobé i dlouhodobé instalace ve venkovním prostředí nebo venkovní sadu Brüel & Kjaer určenou pro běžné mikrofony. Podíváme se nyní blíže na druhý způsob, tedy mikrofonní sadu pro venkovní měření.

Pokud jste již vlastníkem mikrofonu Brüel & Kjaer pořízeného např. se zvukoměrem, lze použít tzv. venkovní sadu společně s Vaším mikrofonem, která umožní měření ve venkovních podmínkách s minimalizací rizika poškození mikrofonu vnějšími vlivy. Venkovní sada Brüel & Kjaer (označení UA-1404) pro mikrofon zajistí:

 

  • Ochranu před větrem a redukci vlivu větru na naměřená data (cca 15 dB do rychlosti větru 120 km/h)
  • Ochranu před deštěm a vlhkostí
  • Chemickou odolnost – vše je vyrobeno z nerezové oceli
  • Mechanickou ochranu – díky třem ocelovým prutům proti poškození ptáky apod.
  • Díky celkové konstrukci dlouhodobou mechanickou stabilitu s možností výměny jednotlivých dílů a snadnou kalibraci použitého mikrofonuKonfigurace

 

Máte zájem o špičkové produkty nebo poradenství pro měření hluku a vibrací? Kontaktujte nás, rádi Vám navrhneme řešení na míru!

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.