Úvodní strana » Blog » BRÜEL & KJÆR – dánská kvalita ověřená časem

BRÜEL & KJÆR – dánská kvalita ověřená časem

Značka, která se díky inovativnímu přístupu a vysoké kvalitě produktů stala světovou jedničkou v oblasti pokročilé práce s hlukem a vibracemi. Od svého založení v roce 1942 určuje trendy v oblasti měření a zpracování dynamických veličin.

Kam všude produkty B&K zasahují?

Technika je všude kolem nás a často ani nestíháme sledovat tempo, kterým se vyvíjí. Brüel & Kjær proto neustále vyvíjí své produkty tak, aby uspokojil ty nejnovější a nejpalčivější potřeby svých zákazníků – portfolio produktů je tedy velmi široké. Mezi oblasti, do kterých technika Brüel & Kjaer zasahuje, patří např. vibrace motorů, stavební akustika, kvalita zvuku mobilních telefonů, komfort pasažérů v dopravních prostředcích, kvalita výroby, hluk a vibrace větrných generátorů, výkonnostní testy a mnoho dalších.

Přelomový začátek, neméně lepší pokračování

Příběh firmy začali psát pánové Per V. Brüel and Viggo Kjær za druhé světové války. V roce 1942 se jim podařilo na trh dostat první piezoelektrický akcelerometr (s označením 4301). Válka přinesla kromě tlaku na vývoj také typickou barvu přístrojů B&K, kterou si nesou až dodnes – armádní zelená. O sedm let později byl vypuštěn rekordér (typ 2301), který zůstává dalších 25 let nepřekonatelnou jedničkou. A konečně, roku 1958 jsou na trh uvedeny přesné měřicí kondenzátorové mikrofony, které doplňují portfolio Brüel & Kjaer o měření hluku. Následuje vývoj zvukoměrů, vícekanálových analyzátorů, měřicích karet pro počítače včetně potřebného SW a spousty dalších produktů.

Není čas ztrácet čas – aktuální vývoj

Společnost Brüel & Kjær je nyní součástí nadnárodní korporace Spectris, v posledních letech se také podařilo koupit a začlenit produkty společnosti LDS – nabídka se rozšířila o produkty pro vibrační testování. V roce 2021 došlo k fúzi společností B&K a HBM, což dalo za vznik nové společnosti Hottinger Brüel & Kjaer (HBK), která nyní nabízí jak produkty B&K, tak HBM a zároveň i LDS. Toto spojení zajišťuje širokou nabídku kompletních řešení složitých problémů jak pro nadnárodní koncerny, tak také pro jednotlivce, kteří se zabývají třeba měřením hluku v environmetální oblasti.

 

První piezoelektrický akcelerometr a zápisky z jeho vývoje

První akcelerometr

 

Máte zájem o špičkové produkty nebo poradenství pro měření hluku a vibrací? Kontaktujte nás, rádi Vám navrhneme řešení na míru!

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.

Odesláním formuláře souhlasíte s zásadami zpracování osobních údajů.

Pole označená * jsou povinná.